FIATA Diploma Eğitimi

FIATA Diploma Eğitimi (FIATA Diploma in Freight Forwarding), FIATA tarafından belirlenmiş ve dünya genelinde geçerli olan mesleki standartlar çerçevesinde, dünyanın birçok ülkesinde verilen Lojistik Sektörüne özel mesleki bir eğitimdir.

Eğitimde; lojistik sektöründe kullanılan belgelerin doldurulmasından navlun hesaplamasına, maliyet analizinden rota planlamaya kadar tüm detaylar bu eğitim kapsamında örnek uygulamalar ve vak'a analizleri ile işlenmektedir. Eğitmenlerin çoğu sektörde yer alan profesyonel yöneticiler ve firma sahibi işletmecilerden oluşmaktadır. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde görevli öğretim üyeleri de ilgili derslerde eğitmen olarak yer almaktadır. 

Sektörel eğitim kapsamında kara, hava, deniz, demiryolu ve intermodal taşımacılık dersleri ile tüm taşıma modlarının işlenmesinin yanı sıra gümrükleme ve depolama gibi lojistik sektörünün parçası olan diğer unsurlar da ayrı dersler halinde detaylı şekilde işlenmektedir. Tüm bu mesleki derslere ek olarak bilgi ve iletişim teknolojisi, e-ticaret ve proje taşımacılığı dersleri de sektörün önde gelen yöneticileri tarafından katılımcılara aktarılmaktadır. 

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar, 150 ülkede geçerliliği bulunan ve FIATA tarafından verilecek olan FIATA Diploması ve FIATA Hava Kargo Sertifikası'nın yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından verilen Lojistik Uzmanlık Sertifikası'nı da almaya hak kazanmaktadır.

Türkiye'de yalnızca UTİKAD tarafından verilen, pratiğe yönelik bu prestijli eğitim ilk mezunlarını 2015 – 2016 yılları arasında, ikinci mezunlarını ise 2016-2017 yılları arasında vermiştir.

 FIATA Diploma Eğitimi'nin 3. Dönemi 30 Eylül 2017 tarihinde başlamış, 29 Nisan 2018'de tamamlanmıştır.

2018-2019 yılı FIATA Diploma Eğitimi için ön kayıtlar alınmaktadır.

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72