Dünyadan

ÇÖLE SAKLANAN DEV TRENİN İNANILMAZ SIRRIÇÖLE SAKLANAN DEV TRENİN İNANILMAZ SIRRIUnion Pacific'e ait en az 300 lokomotif ve vagonu bulunan tren drone ile görüntülendi. Uçsuz bucaksız bir coğrafyayı andıran düzlemde görülen trenin sadece tek bir lokomotifinin maliyeti 1 ila 3 milyon dolar arasında değişiyor.

ABD sınırlarını baştan başa geçen ilk demiryolu ağını yapan şirketlerden biri olan Union Pacific'e ait en az 300 lokomotif ve vagonu bulunan tren drone ile görüntülendi.

Uçsuz bucaksız bir coğrafyayı andıran düzlemde görülen trenin sadece tek bir lokomotifinin maliyeti 1 ila 3 milyon dolar arasında değişiyor.

Sosyal medyada viral hale gelen videoda çöle terk edilen dev tren görülüyor.

Başta tren şirketinin neden böyle bir yola başvurduğunu sorgulatsa da asıl gerçek şirketin Medya Sorumlusu Jeff DeGraff'ın basına verdiği demeçlerle açığa çıktı.

Şirketin maliyeti oldukça yüksek olan birleşmiş vagonları kaderine terk etmediğini ve depo olarak kullandığı bir araziye koyduğunu belirten DeGraff, ''Bu bir stratejik saklama yöntemi'' şeklinde konuştu.

Arizona'da kuru arazinin çok iyi bir saklama noktası olduğunu belirten DeGraff: ''Kuru bir iklime sahip yeri bulmak bizim için iyi oldu. Makineler için endişe etmemize gerek kalmayacak. Yağmur olmadığı için paslanma derdimiz de yok'' sözlerini dile getirdi.

mynethaber.com

Kaynak: lojiport.com
 
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72