Bilişim

OTONOM OTOMOBİL TEST YOLU AÇILDIOTONOM OTOMOBİL TEST YOLU AÇILDIOtonom araçların güvenliğini test etmek ve geliştirmek için Michigan'da kar amacı gütmeyen bir tesis açıldı. Otomobil test yolu ile otonom araçlar, trafiğe çıkmadan önce maksimum güvenliğe sahip olacak.

Uber'in otonom otomobilinin geçtiğimiz günlerde Arizona'da bir kadının ölümüne neden olmasından sonra, bu otomobillerin güvenliği konusunda tartışmalar artmaya başladı. Amerikan Hareketlilik Merkezi (ACM) , otonom araçların güvenliği üzerine çalışarak bu yöndeki endişeleri azaltmayı amaçlıyor. Michigan'da otonom otomobil testleri için özel olarak ayrılan bu yolun açılışı akademisyenler, özel şirketler ve birçok yetkili katıldı.

ABD Dışişleri Bakanı Debbie Dingell şunları söyledi: “Otonom araçlara karşı gelen tepkilere şaşırdım…. Arizona'daki Uber kazası çalışmaları daha da zorlaştı. Bu yüzden, bu alana ihtiyacımız var” dedi.

Otonom araçlar için testlerin gerçekleştirileceği bu yol, ilk olma özelliğine sahip. 500 dönümlük arazi üzerine kurulu olan tesiste, yaklaşık 4 km uzunluğunda otoyol döngüsü, tüneller ve çeşitli kavisler bulunuyor. Böylelikle gerçek trafik akışına uygun testler gerçekleştirilebilecek.

Bu çalışma AT & T, Visteon Corporation, Toyota, Ford ve Hyundai'ın da dahil olduğu bir dizi şirket tarafından desteklenmektedir.

Techinside

Kaynak: lojiport.com
 
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72